Meta

10 років з <МЕТОЮ>

1998

12 листопада у Харкові відбулося офіційне відкриття пошукової системи <МЕТА>. Сервер, наданий Харківським державним політехнічним університетом, був розташований на технічній площадці провайдера «Харків-Онлайн». <МЕТА> тоді жила на домені meta.kharkiv.net.

1999

Відкрито розділ «Фінанси» (http://meta.ua/finance/). У пошуковій базі 2 597 сайтів.

2000

У пошуці запроваджено підтримку української морфології. Відкрито центр перекладів (http://translate.meta.ua/) та реєстр українських сайтів (http://meta.ua/tree.asp).

Зареєстровано новий домен meta-ukraine.com. Сервер <МЕТИ> (<МЕТА> того року працювала на одному сервері) переїжджає на технічну площадку до Києва.

У листопаді партнером <МЕТИ> стає інвестиційна група <SigmaBleyzer>. Інвестиції дозволяють зібрати команду висококласних програмістів та розпочати розробку нових проектів.

2001

Розроблено нове пошукове ядро, яке не тільки дозволило створити нову пошукову систему по українському Інтернету, але й стало підґрунтям для виробництва широкого спектра програмних продуктів.

2002

Відкрито пошук за новинами - http://news.meta.ua/.

Розроблено пошукову систему для сайтів siteMETA.

<МЕТОЮ> розроблено пошукову систему для Єдиного веб-порталу Кабінету Міністрів України та інших державних органів.

Знак <МЕТА> зареєстровано як торговий знак.

2003

<МЕТА> переходить на домен meta.ua. Відкрито пошук за рефератами (http://edu.meta.ua/), розроблено персональну пошукову систему diskMETA (http://diskmeta.com/).

2004

Розпочинають працювати 12 нових інформаційних розділів, що доповнюють та розширюють пошукові можливості, серед них МетаМаркет (http://market.meta.ua/), Бізнес-Гід (http://bg.meta.ua/), Словники (http://multilex.meta.ua/).

2005

З’являються нові проекти: Авто (http://auto.meta.ua/), Програма ТВ (http://tv.meta.ua/), Мапи (http://map.meta.ua/), Фото (http://foto.meta.ua/).

Відкриті єдина система реєстрації користувачів та безкоштовна веб-пошта (http://webmail.meta.ua/).

2006

<МЕТА> переходит на новий дизайн.

З’являються блоги (http://blog.meta.ua/) та сервіс для веб-майстрів (http://web.meta.ua/).

Відкрито офіс у Києві.

2007

Акціонерами компанії стають інвестиційна група <Русские фонды> і <Digital Sky Technologies>. ЗАТ <МЕТА> набуває доль в проектах Finance.ua і Auction.ua.

2008

З’являється нова версія картографічного сервісу – Мапи 2.0 (http://map.meta.ua/).

Відкрито розділ «Медіа» (http://media.meta.ua/), що дозволяє шукати та розміщати медіа файли різних типів.

Відкрито соціальну мережу МетаКонтакт (http://contact.meta.ua/).

 

Далі буде: :-)

 
На головну